Biblioteka

Wyszukaj książkę z naszej Biblioteki, zarezerwuj i odbierz

Biblioteka pracuje w systemie bibliotecznym MAK+,

który umożliwia czytelnikom przeszukiwania on-line zbiorów bibliotecznych. Natomiast posiadaczom konta bibliotecznego daje możliwość

rezerwowania i zamawiania publikacji przez Internet. 

Wyszukaj, zarezerwuj, odbierz wybraną książkę

W naszej wyszukiwarce znajdziesz każdą naszą publikację znajdującą się w Bibliotece Uczelni

Wyszukaj książkę z naszej Biblioteki

Jakie możliwości daje nam wyszukiwarka ?

Można zarezerwować wypożyczoną pozycję, pojawi się komunikat że książka jest w wypożyczeniu
 W sytuacji kiedy książka jest wypożyczona we wszystkich egzemplarzach, można taką książkę zarezerwować także jak tylko zostanie zwrócona będzie można ją wypożyczyć. Tutaj na zrzucie ekranu widzą Państwo z mojej strony, ale i u siebie będąc zalogowanym jak książka będzie zarezerwowana zostaną Państwo powiadomieni o tym że dana książka została zwrócona.

 

W celu zalogowania się i wypożyczenia danej pozycji klikamy na ZAREJESTRUJ/ZALOGUJ pojawi nam się poniższy formularz,  należy zaznaczyć mam kartę biblioteczną.

Akademicka Biblioteka Cyfrowa (ABC)  

to znajdujący się pod adresem www.abc.uw.edu.pl  serwis biblioteczny, w którym gromadzone są elektroniczne wersje różnych materiałów. Zasoby biblioteki oprócz opracowań przygotowanych przez wolontariuszy i pracowników Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami Uniwersytetu Warszawskiego  wzbogacane są przez uczelnie partnerskie, które przygotowują materiały na potrzeby swoich studentów z niepełnosprawnością.

ABC udostępnia książki, czasopisma i inne zbiory. Inne zbiory to takie, które są materiałami autorskimi przygotowywanymi przez wykładowców na zajęcia, albo fragmentami publikacji w tym także i książek, których nie można skatalogować w całości jako książkę, albo czasopismo. W przypadku czasopism w bazie mogą znaleźć się całe numery, lub artykuły z poszczególnych wydań.

Jak można skorzystać z darmowej cyfrowej Wypożyczalni ACADEMICA ?

Darmowa wypożyczalnia Academica  zastępuje tradycyjną wypożyczalnię międzybiblioteczną i umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej.
To dostęp do 3 422 161 publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego.

ACADEMICA daje studentom dostęp do literatury naukowej i popularnonaukowej (książek i artykułów z czasopism) potrzebnej w procesie kształcenia oraz przygotowywaniu prac licencjackich i magisterskich. System pozwala użytkownikom na przeszukiwanie zasobów, rezerwację obiektów, wyświetlanie publikacji i tworzenie notatek do obiektów.

  • Dostęp do danych pozycji wypożyczalni dostępny jest poprzez stronę www.academica.edu.pl
  • Stacjonarnie w Bibliotece Uczelni (publikacje chronione prawem autorskim).

W podręczniku znajdą Państwo opis korzystania z Academiki z perspektywy czytelnika

 Podręcznik czytelnika

 

Czasopisma w otwartym dostępie

Platforma Otwartej Nauki to centrum kompetencji w zakresie otwartych modeli komunikacji naukowej i dystrybucji wiedzy, ośrodek oferujący rozwiązania i narzędzia umożliwiające wdrażanie tych modeli, a także cyfrowa kolekcja polskich publikacji naukowych.

Wyszukiwarka czasopism

Wirtualna Biblioteka Nauki

Wirtualna Biblioteka Nauki to program zakupu i udostępniania światowych zasobów wiedzy w postaci elektronicznych czasopism, książek i baz danych dla polskich instytucji akademickich i naukowych. Program jest dofinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i realizowany w większości przez ICM. W ramach WBN kupowany jest dostęp do zasobów na serwerach wydawców w ramach corocznie odnawianych licencji, ale duża część zasobów jest na bieżąco archiwizowana na serwerze Infona w ICM, który zapewnia możliwość bezterminowego korzystania z archiwów w przypadku czasowej lub trwałej utraty dostępu do serwerów wydawców, w szczególności w przypadku niekontynuowania licencji.

 baza Wirtualnej Biblioteki Nauki - https://wbn.icm.edu.pl/

Zachęcamy studentów i pracowników do korzystania z e-zasobów Biblioteki. Dzisiaj polecamy bazę https://www.legalnakultura.pl/pl/legalne-zrodla/biblioteki

Legalne źródło do książek online.

Specjalistyczne naukowe wyszukiwarki Google

Google to potężne narzędzie wyszukiwawcze, a właściwie cały rozbudowany zespół narzędzi dedykowanych różnym potrzebom informacyjnym. Poza wyszukiwarką  ogólną (google.pl), mamy do dyspozycji  szereg wyszukiwarek specjalistycznych.

Google Scholar   https://scholar.google.com

Wyszukiwarka prac i publikacji naukowych (recenzowane książki, czasopisma, materiały konferencyjne, streszczenia, sprawozdania). Niestety, dostęp do niektórych materiałów jest płatny.

Google Books   https://books.google.pl

     Wyszukiwarka książek. Wyszukiwanie obejmuje książki znajdujące się w największych księgarniach i bibliotekach na świecie. Niektóre książki znajdujące się w serwisie można przeczytać w całości, do większości niestety jest dostępny jedynie podgląd strony tytułowej i spisu treści, również kilka fragmentów, które zawierają wyszukiwane hasło wraz z kontekstem.

Wolny dostęp do czasopism on-line

Zapraszamy  studentów do korzystania z elektronicznych wersji czasopism.

Zaletą czasopism elektronicznych jest szybkość publikacji i aktualizacji dokumentów możliwość komputerowego przeglądania numerów archiwalnych i dokumentów źródłowych, łatwość dostępu do informacji bez względu na miejsce, czas i odległość, możliwość korzystania przez kilku użytkowników równocześnie. Bezpłatne udostępnianie czasopism ukazujących się wyłącznie w wersji elektronicznej. 

Przygotowaliśmy linki do wybranych czasopism dostępnych online: Czasopisma dostępne on-line

Wykaz czasopism dostępnych stacjonarnie w naszej Bibliotece Wykaz czasopism

Biblioteka WSSMiKS w Chełmie funkcjonuje od 2004 roku i pełni rolę ważnego centrum informacji.

Zbiory Biblioteki WSSMiKS w Chełmie to przede wszystkim księgozbiór główny, który liczy obecnie 7330 woluminów. Są to głównie pozycje naukowe z zakresu politologii, stosunków międzynarodowych, prawa, historii, zarządzania i organizacji, bezpieczeństwa, administracji, polityki Unii Europejskiej,  ekonomii, gospodarki. W bibliotece znajdują się również pozycje z zakresu filozofii, psychologii  i socjologii. Uzupełnieniem księgozbioru są czasopisma specjalistyczne (123 tytuły) – część czasopism dostępnych jest online.

Zbiory biblioteki są systematycznie uzupełniane o nowe pozycje książkowe, zgodnie z zapotrzebowaniem i zainteresowaniem studentów oraz pracowników uczelni.

Dorobkiem naszej Uczelni są liczne Publikacje naukowe.

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła

Wisława Szymborska

Skip to content