Administracja
Administracja
Studia licencjackie na kierunku Administracja przygotowują absolwenta do pracy urzędniczej w różnych rodzajach administracji publicznej, zarówno rządowej jak i samorządowej, a także do stosowania prawa w instytucjach niepublicznych. Nauka na kierunku administracja ma ugruntować wiedzę z zakresu nauk społecznych, ekonomicznych i prawnych, wyrobić w studentach umiejętności identyfikacji i analizy oraz praktycznego rozwiązywania problemów, które mogą się pojawić w przyszłej pracy zawodowej.
Dla absolwentów studiów licencjackich na kierunku Administracja w WSSMiKS istnieje możliwość kontynuowania studiów na kierunku Prawo w Szkole Głównej Krajowej z siedzibą w Warszawie i znacznego skrócenia studiów prawniczych – na podstawie zaliczenia uzyskanych efektów kształcenia. Szczegóły w Dziekanacie.
W ramach kształcenia na studiach I stopnia na kierunku Administracja student ma do wyboru specjalności:
Administracja rządowa i samorządowa
Absolwenci tej specjalności przygotowani są do prawidłowego, sprawnego zarządzania i wykonywania zadań związanych z pracą w administracji publicznej, gdzie wymagana jest znajomość prawa, procedur, umiejętność rozumienia, pisania pism oraz ogólna wiedza z zakresu prawa i administracji. W toku studiów Uczelnia przygotowuje do pełnienia kierowniczych funkcji w służbie cywilnej oraz samodzielnego wykonywania pracy w administracji rządowej, w strukturach samorządowych, służbach administracyjnych podmiotów gospodarczych, instytucjach pozarządowych, administracji prywatnej, placówkach kulturalnych, organach partii politycznych, instytucjach krajowych, a także przedsiębiorstwach współpracujących z krajami członkowskimi UE i ich organami.
Administracja celno – skarbowa
Absolwent tej specjalności posiada wiedzę ogólną z zakresu prawa administracyjnego, poszerzoną o zagadnienia z obszaru systemów podatkowych i celnych, zna problematykę funkcjonowania aparatu fiskalnego państwa z uwzględnieniem jej oddziaływań na inne sfery życia gospodarczego. W toku studiów Uczelnia kształci umiejętności samodzielnego podejmowania decyzji na stanowiskach w administracji celnej, skarbowej i samorządowej, ze szczególnym uwzględnieniem pracy w izbach skarbowych, urzędach skarbowych, urzędach kontroli skarbowej, izbach celnych, urzędach celnych oraz pozostałych jednostkach uczestniczących w obrocie gospodarczym państwa.
Funkcje kursu
- Wykłady 0
- Quizy 0
- Poziom umiejętności Licencjat
- Studenci 1
- Oceny Tak