Nauczanie wiedzy o społeczeństwie
CEL
Celem studiów jest przygotowanie merytoryczne, metodyczne i praktyczne niezbędne do realizacji treści kształcenia zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego w zakresie wiedzy o społeczeństwie.
UCZESTNICY/ADRESACI
Studia adresowane są przede wszystkim do nauczycieli przedmiotów humanistycznych zainteresowanych rozszerzeniem kwalifikacji do nauczania „Wiedzy o społeczeństwie” jako drugiego przedmiotu oraz osób, które posiadają wykształcenie wyższe oraz przygotowanie pedagogiczne zainteresowanych pracą na stanowisku nauczyciela WOS.
KORZYŚCI
Absolwent studiów uzyska kwalifikacje do nauczania „Wiedzy o społeczeństwie” na wszystkich etapach edukacyjnych. W toku studiów słuchacz nabędzie umiejętności analizowania sytuacji politycznej oraz przemian społecznych, oceny ważnych wydarzeń życia społecznego, politycznego oraz gospodarczego w kraju i na świecie.
ORGANIZACJA STUDIÓW
- Organizacja studiów podyplomowych jest ściśle związana z kwalifikacjami nauczyciela, zgodnych z wymaganiami zawartymi w:
- Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012 roku w sprawie Standardów kształcenia przygotowujących do wykonywania zawodu nauczyciela
- Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli
- Studia zorganizowane są w systemie zaocznym. Podstawową formą studiowania są dwudniowe zjazdy organizowane w soboty i niedziele. W ramach studiów odbywają się zajęcia w formie wykładów, ćwiczeń, laboratoriów, warsztatów komputerowych, zajęć terenowych, seminariów i konwersatoriów oraz praktyki.
CZAS TRWANIA
Studia podyplomowe trwają 3 semestry.
Funkcje kursu
- Wykłady 0
- Quizy 0
- Poziom umiejętności uzupełniające podyplomowe
- Studenci 0
- Oceny Tak