Obraz Ładujący

Szkolenie “Realizacja dźwięku – obraz i zawsze problemy z dźwiękiem”

logo-wssm-glowne-08-2

Wyższa Szkoła Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej w Chełmie zaprasza do udziału w otwartym seminarium Aspekty Bezpieczeństwa. Seminarium będzie poświęcone różnym aspektom bezpieczeństwa w ujęciu krajowym i międzynarodowym, ale również społecznym, medycznym, politycznym, komunikacyjnym. Własne spojrzenie na problemy bezpieczeństwa zaprezentują naukowcy i praktycy z Polski, USA, Francji, Belgii, Ukrainy, Białorusi, Indii i Federacji Rosyjskiej.

Prof. Barbara Wejnert, socjolożka polityki z University at Buffalo, State University of New York zajmująca się problemami demokracji i przywództwa oraz badaniami feminologicznymi, założycielka World Center of Women’s Studies – World CWS. Autorka licznych publikacji naukowych m.in. pracy Diffusion of Democracy. The Past and Future of Global Democracy wydanej przez Cambridge University Press.

Dariusz Łaska, prawnik, dyplomata, ekspert w dziedzinie prawa i stosunków międzynarodowych, zastępca ambasadora RP w Wielkiej Brytanii (2011-2017), szef Wydziału Politycznego Ambasady RP w Londynie (2003-2009), pracownik Ministerstwa Spraw Zagranicznych (1990-2019), przepracował ponad 20 lat na placówkach zagranicznych (RFN, Wielka Brytania).

Dr hab. Mieczysław Dudek, prof. PWSTE (Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej  w Jarosławiu) pedagog specjalizujący się w pedagogice specjalnej i pedagogice rodziny. Autor licznych publikacji naukowych w Polsce, Słowacji, Ukrainie, USA, Rosji, wykładowca uniwersytecki, ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Prof. dr hab. Hanna Davidenko – pedagog, prorektor do spraw naukowych Uniwersytetu Otwartego „Ukraina”, deputowana do Rady Miejskiej Winnicy, zajmuje się problematyką wykluczeń społecznych, niepełnosprawnością  i badaniami feminologicznymi.

Olga Morańska – tłumacz  języka rosyjskiego i ukraińskiego, uczestniczyła  w wielu konferencjach i kongresach  międzynarodowych. Na język polski  tłumaczyła m.in. prace Borysa Akunina, Michaiła Gorbaczowa i wielu innych autorów, współautorka pierwszych wydanych w Polsce Rozmówek polsko-ukraińskich.

Olga Morańska – tłumacz  języka rosyjskiego i ukraińskiego, uczestniczyła  w wielu konferencjach i kongresach  międzynarodowych. Na język polski  tłumaczyła m.in. prace Borysa Akunina, Michaiła Gorbaczowa i wielu innych autorów, współautorka pierwszych wydanych w Polsce Rozmówek polsko-ukraińskich.

Z powodu choroby wykładowcy jesteśmy zmuszeni przełożyć termin wykładu. Nowy termin zostanie wkrótce podany.

dr Józef Ziemczonok – doktor nauk humanistycznych Polskiej Akademii Nauk, b. pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego. Badacz dziejów szkolnictwa i polsko-litewsko-białoruskiego pogranicza. Dorobek publikacyjny liczy ponad 120 prac naukowych, popularnonaukowych oraz publicystycznych prac w języku polskim, niemieckim, rosyjskim, angielskim, litewskim i białoruskim, w tym 20 książek. Uczestnik ponad 40 międzynarodowych konferencji naukowych. Zainteresowania badawcze: współpraca międzynarodowa, w tym transgraniczna w kontekście Euroregionów, relacji międzyuczelnianych, turystyki edukacyjnej, motywacyjnej oraz studyjnej.

Grzegorz Dziemidowicz – orientalista, dziennikarz i dyplomata. Ambasador RP w Egipcie, Sudanie i Grecji. Rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych w latach 1991-1994 oraz 2000- 2001. Dyrektor Akademii Dyplomatycznej przy MSZ, wykładowca wyższych uczelni, m. innymi Collegium Civitas i SWPS. Komentator spraw międzynarodowych / programy telewizyjne i radiowe /.

Prof. dr hab. Michał Kirsenko – historyk, politolog, publicysta – profesor Uniwersytetu Kijowskiego i Akademii Mohylańskiej w Kijowie oraz polskich uczelni w Krakowie, Warszawie, Toruniu i Lublinie. Wykładał również w Wielkiej Brytanii, USA i Indiach. Specjalista w zakresie dziejów Europy Środkowej i Wschodniej, stypendysta Fulbrighta, publicydsta tygodnika “Ukrainskij Tyzdien”.

Szkolenie otwarte
Wstęp do szybkiego czytania i pamięć w kontekście zarządzania czasem nauki
16 stycznia 2021 r.
godzina 17:45 – 20:00

logo-wssm-glowne-08-2

Szybkość zdobywania wiedzy jest zależna od indywidualnych predyspozycji i od wyćwiczenia. Prędkość czytania to jeden z czynników, od których zależy nasza skuteczność podczas nauki i studiów. Zależy ona od kilku podstawowych czynników – przede wszystkim od doświadczenia w czytaniu, z którego wynika szybkość rozpoznawania tekstu. Osoby, które w przeszłości czytały wiele książek najczęściej mają szerzy zasób słownictwa i przyzwyczaiły wzrok do różnie sformatowanych książek. Niektóre uczennice w liceach potrafią czytać nawet 400 słów na minutę, w czasie kiedy ich koledzy z klasy czytają około 100 słów na minutę. Co jest źródłem tej rozbieżności i jak wspomagać uczniów w treningu umiejętności poznawczych wyjaśni inż. Rafał Wieszczycki – trener szybkiego czytania i efektywnej nauki z firmy kursszybkiegoczytania.pl.

Szkolenie skierowane do:

 • nauczycieli i pedagogów,
 • sceptyków, którzy chcą sprawdzić szybkie czytanie sami na sobie,
 • studentów, którzy w przyszłości planują pracę z młodzieżą,
 • osób potrzebujących sprawnych narzędzi pozyskiwania wiedzy,
 • każdego, komu w natłoku obowiązków brakuje czasu,
 • nauczycieli i wychowawców, którzy stawiają na innowacje i chcą dawać swoim uczniom narzędzia wykraczające poza standardy.

Plan szkolenia:

 1. Część warsztatowa (koniecznie wykonuj ćwiczenia – przygotuj dowolną książkę i coś do pisania)
 • Wprowadzenie teoretyczne do technik szybkiego czytania,
 • Jak zmierzyć własną prędkość czytania?
 • Jedna z najbardziej efektywnych technik pomagających zwiększyć szybkość czytania,
 • Time management w trakcie uczenia się i powtórek – nie zawsze dłużej znaczy lepiej.
 1. Część teoretyczna – jak przekazać tą wiedzę swoim uczniom
 • Jeśli nie dysleksja to co to jest – jakie specyficzne trudności napotykają uczniowie w trakcie nauki czytania,
 • Trening czyni mistrza – jak pomóc uczniom w treningu czytania,
 • Prędkość czytania i koncentracja VS zrozumienie czytanego tekstu,
 • Zarządzanie czasem w służbie efektywnej nauce.
 1. Panel dyskusyjny – pytania od uczestników.

I OTWARTE SEMINARIUM SŁUŻB MUNDUROWYCH
19 września – 3 października 2020 r.

logo-wssm-glowne-08-2

Wyższa Szkoła Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej dziękuje Państwu za udział w I Otwartym Seminarium Służb Mundurowych, poświęconym problemom bezpieczeństwa i obronności państwa. Było to pierwsze z cyklu webinariów inaugurujące kolejne spotkania adresowane do poszczególnych służb mundurowych, w szczególności do funkcjonariuszy, żołnierzy, pracowników cywilnych służb, a także do uczniów klas mundurowych, studentów zainteresowanych problematyką bezpieczeństwa i obronności oraz osób planujących karierę w służbach.
Niedługo przedstawimy Państwu drugą edycję webinariów – II Otwarte Seminarium Służb Mundurowych Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej w Chełmie.

Poniżej znajdą Państwo archiwum wykładów I Seminarium.